Lingual Ortodonti

LİNGUAL ORTODONTİ

Lingual ortodonti, dişlerdeki çapraşıklıkları düzeltmek için kullanılan braket ve tellerin, klasik metotların aksine dişlerin arka yüzeyine uygulandığı bir ortodontik tedavi çeşidi…

Düzgün dişler ve mükemmel bir gülüşe sahip olmanın “en estetik ve zahmetsiz” yolu olan ve halk arasında ‘görünmez diş teli’, ‘görünmeyen diş teli’ veya ‘gizli diş teli’ olarak da adlandırılan bu tedavi sürecinde, hastalara başkaları tarafından fark edilmeyecek ve konuşma zorluğu oluşturmayacak bir tedavi yöntemi sunuluyor. Braket ve ark telleri dişlerin arka yüzeyine yerleştirildiği için kullanıcılar hiçbir estetik kaygı yaşamadan tedavilerini sürdürebiliyor.

Devamını oku

LİNGUAL TEDAVİ

Sağlıklı ve düzgün dişler; özgürce gülmenin en önemli anahtarı… Aynı zamanda da sosyal hayatımızda gerek özgüvenimiz gerekse konforumuz açısından kendimizi rahat ve hissetmemize yardımcı oluyor.

Diş problemlerinde en sık rastlanan problemlerden biri olarak karşımıza çıkan çapraşık dişlerin tedavisinde meydana gelen teknolojik gelişmeler, hastalar için, “lingual tedavi” adı verilen ve dışarıdan fark edilmeyecek şekilde tasarlanmış tedavi yöntemlerinin geliştirilmesine yol açtı.

Devamını oku

LİNGUAL TEKNİK

Başarılı bir lingual ortodonti tedavisinin temel taşı hiç şüphesiz bu alanda kullanılan doğru tekniklerdir. Sadece lingual ortodonti tedavisi üzerine uzmanlaşan kliniğimizde uyguladığımız teknikleri genel olarak şu şekilde özetlemek mümkün:

Günümüzde lingual teknik ile tedavi edilen hastalarda başarılı tedavi sonuçların elde edilebilmesi için aşağıdaki noktalara dikkat etmek gerekmektedir.

Devamını oku

LİNGUAL SOSYAL ALTI TEKNİĞİ

Lingual sosyal altı (LSA), kapanış problemi olmayan; arka bölge dişlerinde kuron, köprü ve/veya implant bulunan yetişkin hastalarda, ön bölgede altı (kanin-kanin dişler arası) veya sekiz diş (1. küçük azı-1. küçük azı dişler arası) üzerine, dişlerin arka yüzeyine yapıştırılan lingual braketler, vasıtası ile yapılan bir ortodontik tedavidir. Bu tedavi ile ön bölge dişlerdeki basit ve orta şiddette olan ortodontik bozukluklar kısa sürede ve etkili bir şekilde düzelmesi sağlanıyor.

Dr. Cem Caniklioğlu’nun özel tekniği ile ön ve arka dişler arasındaki uyumsuzluğa son!
Japon ve İtalyan iki lingual ortodontist tarafından geliştirilen bu tedavi yöntemi ilerleyen yıllarda Dr. Cem Caniklioğlu tarafından modifiye edilerek uygulanmaya başlandı.

Devamını oku

LİNGUAL ORTODONTİNİN AVANTAJLARI

Lingual ortodonti, klasik ortodontik tedavilere göre pek çok avantaja sahip. Peki bu avantajlar neler?

Devamını oku

SIK SORULAN SORULAR

Lingual ortodonti hakkında sorduğunuz soruların cevaplarını sizler için derledik.

Devamını oku

VAKALAR

İnanılmaz dönüşümlere siz de tanık olun.

Devamını oku