Lingual Ortodonti Kliniği

Lingual Ortodontinin Avantajları

Lingual ortodonti, klasik ortodontik tedavilere göre pek çok avantaja sahip. Peki bu avantajlar neler?

  1. Öncelikle lingual ortodonti yöntemi, diğer ortodontik tedavilerin aksine, tedavi süreci boyunca, estetik açıdan olumsuz bir değişikliğe yok açmadan diş problemlerinin kalıcı ve etkili bir şekilde çözülmesini sağlıyor. “Görünmeyen diş teli tedavisi” olarak da adlandırılan bu özel tedavi yönteminde uygulama, klasik yöntemin aksine dişin dış değil iç yüzeyine yapılıyor. Böylece estetik rahatsızlık hissetmeden tedavilerini tamamlayabiliyor.
  2. Lingual ortodonti tedavisinde, kullanılan tüm malzemeler (braket ve ark telleri) hastayı rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanıyor. Lingual braketler, klasik braketlere göre daha küçük ve ince, aynı zamanda daha yassı ve yuvarlak bir forma sahipler. Bu durum da hastanın konforunu en üst seviyeye çıkarıyor.
  3. Tedavide kullanılan braket ve teller, laboratuvar ortamında, hastaya ve onun ihtiyaçlarına özel olarak hassas ölçümlerle üretiliyor. Bu sayede tedavinin başarı şansı yükseliyor; tedavi süreci ve sonrasında yaşanabilecek olumsuz durumlar da engelleniyor.
  4. Lingual tedavi için herhangi bir yaş sınırı yok. Sürekli dişlerinin sürmesi tamamlanmış ve diş etleri sağlıklı olan her yaştaki bireye uygulanabiliyor.
  5. Lingual tedavinin belki de en önemli avantajlarından biri de hastaların tedavi süresince özgürce gülümseyebilmeleri … Geleneksel diş telleri, uzun ortodontik tedaviler sırasında hastaların sosyal hayatlarını olumsuz yönde etkiliyor. Lingual tedavide ise kullanılan malzemeler gizli olduğu için herhangi bir estetik probleme yol açmıyor, hastalarımız özgürce gülümsenin tadını çıkarıyor.