Lingual Ortodonti Kliniği

GÖRÜNMEYEN DİŞ TELİ
YENİ NESİL ORTODONTİ

Görünmeyen Diş Teli veya Görünmez Diş Teli olarak adlandırılan Lingual Ortodonti diş teli ve braketleri dişlerin görünen dış yüzeyine değil, dişlerin arkasına takılarak yapılan bir ortodontik tedavi çeşididir.

Tamamen Gizli Mükemmel Sonuçlar

Lingual Tedavi de dişlerinizin arka yüzeylerine yapıştırılan braketler başkaları tarafından görünmeleri mümkün olmadığından tedavi süresince kusursuz estetik sağlamaktadırlar.

Görünmeyen Diş Telleri ile Görünen Sonuçlar

Lingual Tedavi de dişlerinizin arkasına yapıştırılan ortodontik braketler sayesinde kimse tel tedavisi gördüğünüzü fark etmeden dişlerinizdeki düzelmeyi daha tedavi başından adım adım fark edeceksiniz. Bu tedavide braketler bilgisayar ortamında son teknoloji kullanılarak kişiye özel üretildiği için hata payı minimumdur. Görünmeyen Diş Teli ile yapılan ortodontik tedavilerde tedavi süresi kişinin ağız ve çene yapısı, başka diş problemlerinin olup olmaması ve tedaviyi uygulayacak Lingual Ortodontistin tedavi planı ile değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama tedavi süresi 12-24 ay arasında değişmektedir. Lingual Tedavi süresi dışarıdan takılan teller ile yapılan geleneksel tedavi süreleri ile aynıdır. Lingual Ortodonti ile kısa sürede mükemmel sonuçlar elde ederek arzu ettiğiniz gülümsemeye sahip olabileceksiniz!

Minimum Rahatsızlık Maksimum Konfor

Görünmez Diş Teli tedavilerinde kullanılan braketlerin boyut ve kalınlıklarının mini ve diş yüzeylerine tam adapte olmaları, apareylere alışma döneminde konuşma zorluğu ve dilde rahatsızlığı minimuma indirir. Tedavi süresince maksimum konfor sağlar. Lingual Tedavi de adaptasyon süresi ortalama 2-4 hafta arasında değişmektedir.

Lingual Teknik ile Sağlıklı Diş ve Dişetleri

Yapılan çalışmalar dişlerin arka yüzlerine yapıştırılan braketlerin tükürük salgısını arttırmasından dolayı dış tarafa uygulanan tellere göre daha az çürüğe sebep olduğunu göstermektedir.

Hiçbir Zaman Geç Değildir!

Teknolojik gelişmeler Lingual Ortodonti de yaş sınırını ortadan kaldırmıştır. Günümüzde birçok erişkin hasta Görünmeyen Diş Telleri sayesinde hayallerindeki mükemmel gülüşe kavuşmaktadır.