Hakkımızda

Cem Caniklioğlu

Lingual Ortodonti Uzmanı Dr. Cem Caniklioğlu, ortaokul ve lise eğitimini Galatasaray Lisesinde tamamladı. Birincilikle girmiş olduğu İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1992 yılında yine derece ile mezun oldu. Caniklioğlu, 1993’te ise aynı üniversitenin Ortodonti Anabilim Dalında ortodonti asistanı olarak çalışmaya başladı.

1998 yılında İstanbul Üniversitesinden almış olduğu burs ile Amerika Birleşik Devletleri Temple Üniversitesinde lingual ortodonti üzerine eğitim alan Caniklioğlu, 1999 yılında doktora eğitimini tamamladı. 2000-2006 yılları arasında ise İstanbul Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalında lingual ortodonti ile ilgili klinik ve bilimsel çalışmalar yaptı. 2003 yılında Avrupa Lingual Ortodonti Derneği (ESLO) ve Dünya Lingual Ortodonti Derneklerinin (WSLO) sınavlarını geçerek önemli bir başarıya sahip olan Caniklioğlu, bu derneklerde “aktif üyelik statüsü kazanan ilk Türk ortodontist” oldu.

2007 yılında İstanbul Üniversitesinden ayrılan Cem Caniklioğlu, 2007-2018 yılları arasında kurmuş olduğu Ortonorm Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinklerinde labial ve lingual ortodonti alanında serbest ortodontist olarak hizmet verdi. 2018 yılında ise “sadece lingual ortodonti” hizmeti sunulan, Türkiye’de “ilk ve tek, dünyada ise sekiz klinikten biri olan Cem Caniklioğlu Lingual Ortodonti Kliniği”ni kurdu.

Dr. Cem Caniklioğlu'nun lingual teknik ile ilgili alınmış patentlerinin yanı sıra konu ile ilgili yurt içi ve yurt dışında yayınlanmış birçok makale, verilmiş tebliğ, kurs ve seminerleri bulunuyor.